«Allehelgen i ord og toner»
- søndag 1. nov kl. 18:00.
Velkommen til minnemarkering i Høvik kirke med rom for håp, sorg og bønn, for både Høvik og Fornebulandet menigheter.
Mange lever med sorg og savn, og sorgen kan fortone seg svært ulikt. Allehelgen kan være en god dag for å minnes dem som har gått bort, oppleve fellesskap med andre som sørger og finne trøst i sorgen.
Kirken vil være åpen fra kl. 17:30. Da er det mulig å sitte i kirkerommet mens man lytter til meditativ musikk fra orgelet.
«Allehelgen i ord og toner» er en enkel gudstjeneste hvor vi lytter til tekster og musikk som varer omtrent én time.
Vi er sammen i sorgen, og alle får anledning til å tenne lys. Navnene på dem som har gått bort leses opp i flere bolker med musikk mellom.
Uansett hvordan sorgen din ser ut, eller hvor lenge det er siden dødsfallet, er du velkommen til kirken.