Konfirmantleir på Hurdal Verk folkehøgskole i uke 25, 21-26/6.
Gudstjenester i sommer
Gudstjensteturnusen er også i år lagt opp slik at menigheten samarbeider med Fornebulandet menighet om de preste- og kantorressursene som er i tjeneste til en hver tid i sommerperioden. Det betyr at hver annen av disse søndagsgudstjenestene vil være enten i Høvik eller Snarøya kirke med menighetenes prester og med kantor.
De søndagene det ikke er preste- og kantorsressurser i Høvik kirke vil vi ha frivillig ledede gudstjenester kl 11 i kirken parallelt med gudstjenesten i Snarøya kirke.
Disse gudstjenestene vil være gudstjenester uten musiker/kantor som spiller flygel eller orgel.
Søndag 26.juni, kl 11, Høvik kirke: Prest: Agnar Holme.
Søndag 11.juli, kl 11, Høvik kirke: Prest Per Holdø
Søndag 24.juli, kl 11, Høvik kirke: Prest Åge Haavik Søndag
7.august, kl 11, Høvik kirke: NB: Ennå ikke fastsatt. Se annonsering! ( Kl 11 i Snarøya kirke: Prest Thomas Wagle)
Følg også med på vår hjemmeside og i gudstjenestelistene i Budstikka og Aftenposten.
De ordinære gudstjenestene i Høvik kirke er som følger:
Søndag 3. juli kl. 11, Høvik kirke: Prest: Trygve Rø
Søndag 17. juli kl. 11, Høvik kirke: Prest: Ruth Ingeborg Sveinsdotter
Søndag 31. juli kl. 11, Høvik kirke: Prest: Thomas Wagle
Søndag 14. august kl. 11, Høvik kirke: Prest: Thomas Wagle
Prester i Høvik menighet, høsten 22/våren 23.
Sokneprest Trygve Rø, vil etter over 10 år i menigheten, ha permisjon fra 1. september 2022 til 1. august 2023. I denne perioden vil han vikariere som sokneprest Vestre Slidre, i Valdres.
Kapellan Ingeborg Holberg Heggen vil være konstituerende sokneprest når hun i midten av september kommer tilbake fra omsorgspermisjon. Fra 1. september vil Jon Aalborg være menighetsprest. Ta vel i mot Ingeborg og Jon når han kommer!
Vi i staben i Høvik, - vi ønsker dere alle en god sommer!